Anasayfa / Temsilcilikler / Giresun Temsilciliği / Giresun İl Temsilcimiz Olur musunuz?

Giresun İl Temsilcimiz Olur musunuz?

İl Temsilcisi olacak Adaylarda Aranan Kriterler :

1. Dernek üyesi olmak ya da üyelik şartlarını taşımak.
2. En az Lisans (4 Yıllık Fakülte) Mezunu olmak.
3. Aktif olarak Siyasetle uğraşmıyor olmak.
4. Tercihen; Akademisyen, Hekim, Avukat, Psikolog, Sosyolog, Çalışma Psikoloğu, İş Güvenliği Uzmanı, Psikiyatrist, iş adamı olmak.
5. Hayatının hiçbir döneminde Mobbing yapmamış olmak.
6. İl temsilcisi olarak temsil yeteneği, temsilin gerektirdiği bilgi birikimi, itibar ve tecrübeye sahip olmak.
7. İnsan haklarına saygılı olmak, korumak ve kollamayı misyon edinmiş olmak.
8. Olay ve vakalar hakkında ketum olmak, sır saklamayı bilmek.
9. Kişisel Bilgileri ve verileri paylaşmamak.
10. Gerektiğinde hakkında en az iki Referans verebiliyor olmak.
11. Milli Güvenlik Kurulu kararları ile Yasa Dışı Terör örgütü olarak kabul edilen hiçbir yapı ve oluşumlarla irtibat, iltisak ve üyeliğinin olmadığını beyan ve taahhüt ediyor olmak.

İl Temsilcisi olmak için başvuruda bulunmak isteyen adayların başvuru yapmadan önce MOBBİNG İLE MÜCADELE DERNEĞİ KOORDİNATÖRLÜK VE İL TEMSİLCİLİĞİ ÇALIŞMA USUL VE ESASLARINA DAİR YÖNERGE‘yi mutlaka okumaları önemle rica olunur. Yönergeyi okumak için TIKLAYINIZ…

Başvurular, özgeçmişle birlikte genelmerkez@mobbing.org.tr adresine e-posta yoluyla 15 Mart 2019 tarihine kadar yapılacaktır.

Hakkında Mobbingder -

Mobbingder -
Derneğimiz 2010 yılı şubat ayında kuruldu. Kurucu genel başkanımız Hüseyin GÜN dür. (Hüseyin GÜN maalesef 4 Şubat 2017 Tarihinde vefat etmiştir.) Mobbingder çok kısa bir sürede, önemli işler yaptı. Türkiye genelinde çeşitli illerde temsilcilikler açtı. Binlerce mağdura destek oldu. Güven duyulan, bir sivil toplum kuruluşu olarak kamuoyu tarafından büyük ilgi gördü. Çeşitli platformlarda çözüm önerilerini dile getirerek, katkı sağladı. Mobbingin mevzuatta yer alması için gayret gösterdi. Projeler yürüttü, anketler yaptı, raporlar hazırladı. Üniversitelerde, okullarda, sendikalarda, sivil toplum kuruluşlarında eğitimler verdi. Halen Mobbing farkındalık ve Mobbing Temel Analiz Uzmanlık eğitimleri vermektedir. Radyo ve televizyon programlarına katıldı. Binlerce mağdura ulaştı, destek oldu.

-Haber İlginizi Çekebilir

MOBBİNGDER Giresun Temsilciliği Kuruldu

MOBBİNG Derneği kuruldu | Giresun Işık Gazetesi MOBBİNG Derneği kuruldu Giresun’da Mobbing ile Mücadele Derneği …

2 Yorum

 1. Trabzon İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü bünyasinde Şef ünvanında Yönetim Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak 16 aydır görev yapmaktayım. Bu kuruma atandım atanalı ünvanımın altında görevlere verildim. Evrak kayıt, ambar, depo, muhasebe, personel, satın alma komisyonları, muhakiklik, çözümleyici kadrosunda bulunan arkadaşların yerine ve buna benzer her türlü iş ve işlemler kurum hiyerarşisine uygun olmadığı halde tarafıma yaptırıldı. Üstelik geldiğim günden beri bana uygun oda verilmedi. Kapı ağızlarında ve en eski durumdaki masa ile sandalyelerde çalıştırıldım. Bunları dile getirdiğim zaman yerimiz yok, masamız yok, bilgisayar yok vb. bahaneler üretildi. Tayini çıkan bir arkadaş ayrıldıktan sonra zar zor büro masasına geçiş yapabildim. Kapı ağızlarında çalıştığım süre içinde de sağlığımı yitirdim ve bel fıtığı oldum. Bu sebeple tedavi olmak için kurumdan izin istedim. İzin istediğim zaman da bana sen izne çıkamazsın, izne giden arkadaşlar var, bir hafta sana yeter, muhasebeyi kim yapacak (muhasebeci arkadaş doğum iznine ayrıldı) gibi laflara maruz kaldım. Bende izne ayrılmadan tedavimi başlattım ve tarafıma bel fıtığından dolayı 15 gün istirahat raporu uygun görüldü. Kurumda 15 aydır istirahat raporu kullanan Şube Müdürü var, onun raporları hiçbir zaman sorgulanmadı. Ama tarafım sırf 15 günlük istirahat raporu için Hakem Heyetine sevkedildi, şimdi de beni sanki bir suç işlemişim gibi Savcılığa şikayet etmekle tehdit etmekteler. Yıllardır süren memuriyet hayatımda en ufak bir olumsuz sicilim veya disiplin cezam dahi bulunmamaktadır. Öyleyse tarafıma karşı resmen zulme varan bu davranışların gerekçesi nedir? Bu durum açıkça bir mobbing durumudur. Tarafıma açıkça devam etmekte olan mobbinge artık son verilmesini Allah rızası için saygılarımla arz ederim.

  • İlhan İŞMAN

   İlkar bey merhaba
   Öncelikle uğramış olduğunuz mobbing davranışları nedeniyle üzüldüğümüzü ifade etmek istiyoruz. Size destek olabilmemiz için web sayfamızın sağ tarafındaki mağdur başvuru formunu doldurmanızı rica ediyoruz.
   Yalnız Değilsiniz…
   Saygılarınmızla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir