MOBBİNG İLE MÜCADELE DERNEĞİ İLE MÜCADELE EDECEKMİŞ!

GİT BE HADİ ORDAN………………

Herifin biri çıkmış “Mobbing ile Mücadele Derneği ile “ mücadele edecekmiş. Hadi ordan sen kimsin ki Mobbingder ile mücadele edeceksin. Sen ve senin zihniyetinde olanlara karşı Anayasal bir kuruluş olan bu dernek kurulmuştur.

Mobbing birimi uzmanı, Doç Dr.Necati CEMALOĞLU, Mobbingder yönetimine ve 350 tane üyesine  Facebook ortamında  hakaret etmek ve iftira atmak sana yaraşır. Mobbing  ile Mücadele Derneği hakkında sosyal medyada karalama kampanyası yapmak Gazi Üniversitesinde mobbing ofisinde görevli bu şahsa yaraşır. İçinde bulunduğun Gazi Üniversitesi mobbing ofisinin durumu ortada. Sadece biz demiyoruz bütün basın çarşaf çarşaf yayımlıyor. YÖK Denetleme Kurulu, başarıyla! yürüttüğünüz mobbing ofisini mercek altına aldı ve bütün üniversitelere kötü örnek oldunuz. Mobbing ile Mücadele Derneği olarak basın yoluyla kimseye mobbing yapmadık ama zorbalara da haddini bildirdik bildirmeye de devam edeceğiz. Mobbingder’in etik değerlerden yoksun olduğunu söyleyen zihniyet önce kendine bakacak. Facebook’da  açtığı kıytırık “mobbingile mücadele” sayfasında bizim Gazi üniversitesi’nde çalışanlara yönelik olarak yaptığımız bir anketin sonuçlarını yayımlamamız  ve bu haberin Sabah Gazetesi’nde manşet yapılması, oldukça kızdırmış bu garibimi.

Mobbing ile mücadele için oluşturulmuş her tür oluşuma saldırdığımızı iddia eden şahıs sanırım hayal görmektedir. Hoca hoca o birimi kuracağını açıklayan rektörünü dernek olarak ziyaret edip öneri ve katkılarımızı ilettik. Rektörün senden haberi bile yoktu. Biz sadece mobbing sorununa çözüm bulacağını iddia eden ancak deşifre birimine dönüşen bir birime karşı uyarıcı ikaz edici açıklamalar yaptık.Yine  mobbingder ile mücadele edeceğini temcit pilavı gibi tekrarlayan zat, böylesine saçma ve iftira dolu zırvasını ne yazdığını bilemeden yazmış olmalı yada kafası kıyak iken yazmış olmalı.Türkiye’de mobbing konusunda tek söz sahibi olmak istediğimizi yazarak, mağdurları sömürmeyi marifet saydığımız iftirasını atarak mobbingder ile mücadele edeceği komedisini ortaya atmaktadır.Tekrar ediyorum hadi ordan, sen mağdurları mağdur etmeye devam et ancak gidersin. Derneğimizi kastederek” bu yapıyla da mücadelemiz devam edecek” çoğul cümlesini kuruyorsun. Siz kimsiniz, resmi sıfatınız var mı, bizim ile mücadele edecek grubun adı nedir, bu mücadeleniz silahlı mı? Olacak silahsız mı? Dernekte darp etmek istedikleriniz kimler? 350 üyenin tamamı ile mücadele etmeye neden karar verdiniz? Mobbingder’e olan bu saldırganlığınız iftira ve hakaretinizin nedeni derneğimize seni üye yapmamış olmamız mı? Yoksa kıskançlık mı? Ya da mobbing ofisindeki başarısızlığınızı eleştiriyor olmamız mıdır? “Senin gibilerin arkasına bir kişi bile düşmez. Ama bu derneğin 350 tane üyesi ve Türkiye’de 12 temsilciliği var. Evren’i de örnekle mi de sana ders olarak okutacak 70 tane profesör ve doçent bu derneğin üyesidir.

Sadece yazmış olmak için yazarak ve “ çapsız zihniyet bilimsel araştırma yapmış…!!! Yazıklar olsun.”  Şeklinde hakaretler ederek “kendisinin çapaklı zihniyete” sahip olduğunu âleme ilan etmiştir. Çapsız olan birisi olmasanız 350 kişiye karşı alenen hakaret etmezsiniz(Tüzel kişiler çapsız olmaz ancak tüzel kişilerin yöneticileri ve üyeleri çapsız olarak itham edilir).  Yaptığınız yorum bir heyezanın ve paniğin ürünüdür. Sabah gazetesi içinde bulunduğun ekibe savaş açmıştır, üzülüyoruz ama elimizden bir şey gelmez. Talihsizlik olur bunlar, hayatın gerçekleridir.

Mobbingderi kuranları ve üyelerini ne kadar tanıyorsun? Gerçekten merak ediyoruz. Bu kadar hakaret ve iftirayı kendi sayfanda yazarken bir hukukçuya sorma gereğini duymaman da manidar… Güvendiğin ya da dayandığın makamlar var mı? Kimi sömürmüşüz elinde belge var mı?

Oku! Ey hoca, oku da kendine gel. Bizim şahıslarla sorunumuz olmaz. Bizler insan haklarını savunan, tarafsızlığımızı sıfır toleransla koruyan bir tüzel kişi örgütüyüz.

 Mücadeleye etmeye karar verdiğiniz mobbingder neler yapmış oku da öğren. El insaf; el insaf,

1.Öncelikle Gazi Üniversitesinin mobbing sayfasında yayımladığınız karikatür Mobbingder Genel Başkanı Hüseyin GÜN’ün açıklamaları üzerine mobbingder üyesi Karikatürist Akif KÖKÇE tarafından mobbingder için çizilmiştir. İzin bile almadan yayımlıyorsunuz.   Akif beyin adını da gizleyerek yayımlıyorsunuz şimdi siz etiksiniz biz etik değiliz öylemi?

2.İçinde yer aldığın mobbing ofisi var ya.Ha Orada yayımladığınız” mobbing birimi işleyiş usul ve esasları”nın “Dayanak” başlıklı 3.maddesinde” esaslarınıza dayanak gösterdiğiniz 2011/2 sayılı Başbakanlık mobbing genelgesini 27.01.2011 tarihinde “    TBMM kadın erkek fırsat eşitliği komisyonuna” mobbing ve çözüm önerileri” raporunda Mobbingder önermiştir (bizzat genel başkanımızın önerisidir).Komisyon başkanı Sayın Güldal AKŞİT’in ve Mobbing  ve Çözüm Önerileri  Raporundaki ön sözü ve içeriğini okumanı tavsiye ederiz.

3.Mobbingi sen daha duymamış iken 2002 yılından itibaren il il gezerek, çeşitli vakıf, dernek,Üniversite, kamu ve özel sektör kurum ve kuruluşları ile sendikalarda tanıtan,anlatan mobbingder kurucu genel başkanı sayın Hüseyin GÜN’dür.

4.Bir günde(27.01.2011 tarihinde) TBMM insan hakları komisyonuna ve  Kadın ve Erkek Fırsat eşitliği komisyonuna ayrı ayrı olmak üzere rapor sunan mobbingder Tüm Milletvekillerinin  komisyonlara katılan, avukat, mağdur, hakim ve  bürokratların olağanüstü takdirini toplamıştır.

 5.Sana bir de ayrı görev verelim,1923 yılından bugüne kadar TBMM çatısı altında bütün partilerin ortak kararı ile 27.01.2011 tarihinde TBMM çatısı altında canlı olarak basına açıklamalar yaptırılan tek dernektir.

6.mobbingder olmasaydı siz mobbing ofisini değil kurmak, aklınıza bile gelmezdi.

7.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde kurulan Alo 170 hattı, mobbingder üyesi olan Alo 170’in kurucusu İlhan İŞMAN tarafından 27.01.2011 tarihindeki Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonunda önerilmiş ve hayata geçmiştir. Türkiye’de kamu ve özel sektör mobbingi konuşuyorsa eksiksiz olarak tamamı bizim üyelerimizin çalışması sonucudur. Çoğu alıntı bir makale yazarak, bir iki kitap okuyarak, birkaç sunum yaparak, mobbing çözüm uzmanı olunmayacağını bütün âlem bilir.

8.Mobbing ile ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı” ÇASGEM”nün çalışmalarına, Sağlık Bakanlığının Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet projesine, YÖK’ün mobbing çalışmalarına önemli katkılar sağlayan mobbingder’in yaptıklarına senin hayalin yetmez.

9.Bütün devlet Kurum ve  Kuruluşlarını mobbing konusunda harekete geçmeye çalışan mobbingderin bu önerisi TBMM ve hükümet tarafından özenle dikkate alınmış ve adım adım uygulanmaktadır
10. 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunun 417.maddesine mobbing maddesini koyduran siz değilsiniz mücadele etmeye karar verdiğiniz mobbingder’dir.

11.Kendi üyelerinin kıt aidatları ile ayakta duran ve günde ortalama 110 kişinin başvurusunu alan ve mağdurları sömürüyor iftarsını attığınız mobbingder,Türkiye’de ‘kurulduğu günden beri  yaklaşık 115.000 mağdurun başvurusunu almış ve  sorun çözmede %95 başarı sağlayarak rekor kırmıştır.

12.Bugün 4 yaşında olan mobbingder, yani mücadele etmeye karar verdiğiniz mobbingder,etik  değerlerden yoksun diyerek 350 üyesine iftara attığınız mobbingder, sizin gibilerin 1000 yılda yapamayacağını 350 saygın üyesi ile gönüllü olarak 4 yılda yapmıştır,yapmaktadır yapmaya da devam edecektir.Bu kervan yürüyecektir.Siz etik sözcüğünün anlamını biliyor musunuz bilmem ama Mobbingder demokratik,şeffaf ve yansız olduğu için  mutlak tarafsızlığı esas almıştır.

13.Ak Parti Genel Merkezinde, Sağlık-Sen Emekçileri Sendikasında Türkiye Kamu-Sende(Eğitim) yapılan mobbing çalıştaylarına çağrılan iki dernekten biri olmuştur.Sağlık Bakanlığına sınırsız destek veren ve sağlık çalışanlarını mobbing sorunu konusunda eğiten mobbingder saygınlığını her defasında ispat etmiştir.

14.TBMM Sağlık Komisyonunda yapılan sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesini araştırmak amacıyla kurulan komisyona parmak ısırtan bir rapor hazırlayan mücadele etmeye karar verdiğiniz mobbingder komisyon başkanı ve komisyon üyelerince alenen övülmüş mobbingder raporunu bir harf bile çıkarmadan yayımlamıştır. Mobbingderin önerileri Anadolu Ajansı tarafından komisyon başkanınca haber konusu yapılmıştır.

15. Bugün 4 yaşında olan mobbingder sunduğu 3 rapordan 2 tanesini TBMM’ye yayımlatma başarısını gösteren ikinci bir dernek yoktur.

16.Hoca, hoca ekibiniz! ile birlikte mücadele etmeye karar  verdiğiniz mobbingder,Mobbing konusunda “Mobbing ile Mücadele Kanun Taslağını” ve Mobbing ile Mücadele Kurumu Kurulmasına Dair Kanun Taslağını” hazırlayarak TBMM’de grubu bulunan bir partiye vererek TBMM başkanlığına sunulmasını sağlamıştır.

17.Mobbingder tüzel kişiliği üzerinden iftira ve hakaret ettiğiniz, saygınlığına saldırdığınız mobbingder, 65 üye avukatı, 70 doçent ve profesör üyesi, Türkiye’nin saygın üst düzey uzmanları, bürokratları ve iş adamı üyeleri ile sizinle yasal mücadele yapmaya başlayacaktır.

18.Bugüne kadar 50.000 kişiden daha fazla kişiye  mobbing konusunda sunumlar yapan, bilgilendirme toplantıları yapan, eğitimler veren  mobbingder, bende üyeniz olabilir miyim diye sürekli başvuru alan ancak titiz eleme sonucu her başvuruyu kabul etmeyen, her türlü siyasi, dini, mezhebi yakınlık veya uzaklıktan uzak şeffaf, tümüyle tarafsız bir dernek olduğunu ispat ettiği içindir, mobbing mağdurlarından iyi ki varsınız övgüsünü alan bir tüzel kişiliktir. Avrupa’daki sivil toplumlar gibi çalışan, direnen bir dernektir.

19.Mobbingder yatıklarını saydı. Sen ne yaptın mobbing konusunda bir sıradan makale sonrasında mobbing uzmanı sıfatı ile mobbing ofisinde ahkam kesen ama hukuk bilmeyen, psikoloji bilmeyen ancak merakla ve iştahla mağdur olduğunu beyan eden mağdurları dinleyip tümüyle mağdur olmasına neden olan bir zatsın. Merak etme biz üyelerimiz vasıtasıyla nasıl çalıştığınızı iyi biliyoruz.

20.Mobbing konusunda her şeyi bildiğini iddia eden bizzat senin gibilerdir. Biz 350 kişi 12 temsilcilik 12 yıldır çalışıyoruz ama bu iddiada bulunuyoruz. Sen Doçentsin ya her şeyi kusursuz olarak bilirsin onun için bizi aşağılıyorsun. Başta Mobbingder genel başkanı Hüseyin GÜN olmak üzere tüm mobbingder üyelerinin vefakâr, cefakâr ve özverili çalışmalarının ve katkılarının on trilyonda birini hayal bile edemeyeceğinizde tereddüt yoktur. Yorumunuzda  “bu yapıyla mücadelemiz devam edecektir” dediğiniz mobbingder ile ekibiniz!(kimlerse komik) mücadele etmeye devam edin ama samimi olun olur mu? hoca, öyle facebook ortamında tehdit etmeyin. Biz Anayasal sivil Toplum Örgütüyüz “Yapı”  değiliz, biraz Anayasa’a okumanızda fayda var. Yapı’yı biz bilmiyoruz nedir yapı ile kastetiğiniz, kelimeyi kullandığınıza göre bilim insanı olarak siz daha iyi bilirsiniz. Mobbingder camiası olarak temel prensibimiz şudur “korkusuzluğumuz, saydamlığımız, tarafsızlığımız,adaletli olmamız onurumuzun kalkanıdır”.

21.Mobbingder’in yaptıkalrını 500 sayfaya yazsak yetmez ama anlayabilirsen okumaya yüreğin yeterse birazcık sana cevap vereyim dedim, cevap yazma tenezzüllünde bulunmak istemezdim ama diğer üyeler çıldırma noktasına gelip mail atmaya başlayınca mecbur kaldım.

22.Türkiye’de ve Dünya’da tanıdığın veya bize nazlanacak dostlarımızı aracı koysan da seni bu derneğe üye yapmayız(Müracaatınız yok kıskandığınız öfkenizi kontrol edemediğinizden belli)

23.Kullandığınız kıytırık sayfanın adı da derneğimizin adının değişik bir kopyasıdır..”Mobbingile Mücadele” Sözcüğünü TÜRKİYE’de ilk kullanan mobbingder başkanı Sayın Hüseyin GÜN olup derneğin adını da Leymanna olan saygısı nedeniyle bu adla koymuştur.

24.Ey hoca, hoca, Senin bizlere hakaret etmen, aşağılaman, 350 üyeyi” mağdurları sömürmekle iftira ederek suçlaman” üyelerin etik olmadığı konusunda iftira etmen, ilim irfan bilmemekle suçlaman, saygınlığımıza katkı sağlayacak sana hiçbir yararı olmayacak, seni meşhur etmeyecek, sadece hırsını tatmin etmeni kısa bir süre sağlamış olacaktır.

25.Mobbingder ile mücadele etmeye karar veren sen ve ekibiniz!(mücadelemiz dediğinize göre ir ekip olmanızı gerekiyor) Gazi Üniversitesinde hiç mobbing farkındalık eğitimi verdi mi? bilmeyiz ama Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesine Genel Başkanımız Hüseyin GÜN iki kere mobbing sunumu yapmıştır.

26.Bir gün mobbing mağduru olursanız, tüm üyelerimizden özür dileyerek gelirsen, ahlaki düzeyi yüksek, demokrat, merhametli, hoşgörülü ve bağışlayıcı mobbingder üyeleri sizin yanınızda olacak ve sizi de diğer mobbing mağdurları gibi ne pahasına olursa olsun sonuna kadar savunacaktır, unutmayın emi? Kulağınızda küpe olsun(Türk Atasözü).

27.Gazi Üniversitesi ile ilgili yayımladığımız mobbing anketinin Sabah Gazetesinde yanlış başlıkla “mobbing ofisinde mobbing” başlığı ile manşet olmasında hiçbir etkimiz yoktur. Anketimizi eleştri hakkınız var ancak iftira ve hakaret etme hakkınız yoktur. Tüm yönetici ve üyelerimiz en az sizin kadar saygı görme hakkına sahiptir.

28.Derneğin Genel Başkanı olarak dernek tüzel kişiliğini temsilen gece gündüz demeden çalışan Hüseyin GÜN ve Mobbingder üyelerini karalamak mobingle mücadele ettiğini iddia eden senin amacını niyetini ortaya koymuştur. Yüzlerce mobbing tezine kaynak aktaran, anketlerini sitesinde yayımlayan, hiçbir beklenti içinde olmayan insanlara çamur atmış olman seni yükseltemeyecektir. Daha fazla yazmayacağım yeni saldırılarınız olursa da takdir sizin.

29.Mücadele etmeye karar verdiğiniz mobbingder, Telekomcular Derneği tarafından 2011 yılının en başarılı sivil toplum örgütü,Genel başkanımız Hüseyin GÜN tarafındn yazılan “çalışma ortamında psikolojik taciz(mobbing)”kitabıda en faydalı kitap seçilmiştir.

30.Mücadele etmeye karar verdiğiniz mobbingder Malezya’da bile örnek alınan bir sivil toplum örgütü olmuştur.

31.Yüzünüzün akı, saygınlığınızın belgesi aşağıdadır. Kamuoyu okusun da 350 kişiye iftira ve hakaret etme cesaretini nereden aldığınızı anlasın. Ne denilir, ne deyim, yaş baş diyecektim ama yaşını bilmiyorum başı dik olsun.(Sizin ifadenizle) Yazıklar olsun. Hodri Meydan.10.08.2014

Kolay Gele

(Mobbingder iletişim koordinatörü)                                                                   Tarık TURNA

https://www.facebook.com/groups/1421682858043549/?notif_t=group_privacy_change

Necati Cemaloğlu “Mobbingle Mücadele Derneği Medya yolu ile herkese mobbing yapmaya başlamış etik değerlerden yoksun bir dernektir. Mobbingle mücadele amaçlı kurulmuş her türlü oluşuma saldıran,tek söz sahibi olmak isteyen ve mobbing mağdurlarını sömürmeyi marifet sayan bu yapıya karşı da mücadelemiz devam edecektir.Evren ve örneklem nedir bilmeyen bu çapsız zihniyet,bilimsel araştırma yapmış…!!! yazıklar olsun”

 

Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezlerden faydalanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerezleri kullanmamıza izin vermiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi için Çerez Politikası
X