Anasayfa / Temsilcilikler / Antalya Temsilciliği / Dr. Ozan Uzkut’dan Uluslararası Kongrede Mobbing Sunumu

Dr. Ozan Uzkut’dan Uluslararası Kongrede Mobbing Sunumu

10. Uluslararası Hasta ve Çalışan Hakları Kongresi Antalya’da 14 -17 Kasım 2018 tarihlerinde SPICE Hotels & SPA, Belek’de yapıldı. Kongre başkanlığını Sağlık Akademisyenleri Derneği Başkanı,Prof. Dr. Seval AKGÜN’ün üslendiği Kongrenin bu yılki ana teması “Hasta Sorumluluğu, Etkin İletişim, Çalışan Sağlığı ve Güvenliği” oldu.

Başta Sağlık Bakanlığı, olmak üzere TÜSEB, Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü, TSE, Türk Standartları Enstitüsü, ISHQ – Integrated Solution For Healthcare Quality Llc, Amerika Birleşik Devletleri’nin desteklediği Uluslararası Kongrede Dünyanın çeşitli ülkelerinden alanında uzman kişilerin katılımıyla gerçekleşti.

Antalya Tabip Odası Sekreteri ve Mobbing ile Mücadele Derneği Antalya temsilci Başkanı, Dr. Mehmet Ozan Uzkut, Sağlık Çalışanları Hakları ve Mobbing oturumunda Derneğimizi temsilen sunum yaptı.

Tüm yönleri ile Mobbing’i anlatan sunum yerli ve yabancı katılımcılar tarafından ilgi ile izlendi.

Hakkında Mobbingder -

Derneğimiz 2010 yılı şubat ayında kuruldu. Kurucu genel başkanımız Hüseyin GÜN dür. (Hüseyin GÜN maalesef 4 Şubat 2017 Tarihinde vefat etmiştir.) Mobbingder çok kısa bir sürede, önemli işler yaptı. Türkiye genelinde çeşitli illerde temsilcilikler açtı. Binlerce mağdura destek oldu. Güven duyulan, bir sivil toplum kuruluşu olarak kamuoyu tarafından büyük ilgi gördü. Çeşitli platformlarda çözüm önerilerini dile getirerek, katkı sağladı. Mobbingin mevzuatta yer alması için gayret gösterdi. Projeler yürüttü, anketler yaptı, raporlar hazırladı. Üniversitelerde, okullarda, sendikalarda, sivil toplum kuruluşlarında eğitimler verdi. Halen Mobbing farkındalık ve Mobbing Temel Analiz Uzmanlık eğitimleri vermektedir. Radyo ve televizyon programlarına katıldı. Binlerce mağdura ulaştı, destek oldu.

-Haber İlginizi Çekebilir

“Yerel Yönetimlerde Etik Farkındalığının Artırılması Projesi”

Kamu Görevlileri Etik Kurulu’nca yürütülmekte olan “Yerel Yönetimlerde Seçilmiş ve Atanmış Kamu Görevlilerinin Etik Farkındalığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir