Anasayfa / Haberler / Bizden Haberler / Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay’ı makamında ziyaret Ettik.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay’ı makamında ziyaret Ettik.

Ülkemizin en köklü sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Ergün Atalay Mobbing ile Mücadele Derneği Genel Başkanı İlhan İşman’ı makamında kabul etti. Ziyarette Sgk Yönetim Kurulu ve Derneğimiz Danışma Kurulu üyesi Türk-İş Eski Genel Başkanı Salih KILIÇ’ta yer aldı.

Mobbing ile Mücadele Derneğinin varlığı, ülkemiz adına önemli bir kazanımdır.

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Ergün Atalay; Mobbingin çalışma yaşamında karşılaşılan ülkemizin en önemli sorunlarından biri olduğunu belirterek, mobbing ile mücadele konusunda ülkemizde bu alanda faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşunun varlığının, ülkemiz adına önemli bir kazanım olduğunu belirtti. İşyerlerinde hem işverenlerin hem de işçilerin görev yetki ve sorumluluklarının kanunlarla belirlendiğini, bu çerçevenin dışına çıkan yıldırma amaçlı her türlü olumsuz eylem, işlem ve ihmalin kabul edilemez olduğunu belirtti. Onurlu çalışma hakkının korunması ve çalışma barışının korunup, kollanıp, geliştirilmesinin ülke yararına olacağını belirten Atalay, mobbing ile mücadele konusunda yapılacak her türlü faaliyette yer almanın, insan hakkını savunmanın aynı zamanda ülvi bir görev olduğunu söyledi.

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu çatısı altında bulunmaktan onur duyuyorum.

Samimi bir ortamda geçen görüşmede Dernek faaliyetleriyle ilgili bilgi veren İlhan İşman, mobbingin ülkemiz adına önemli bir problem olduğunu, beşeri sermayemiz olan, deneyimli, birikimli kalifiye insan gücümüzü yok ettiğini, ülkemiz adına müstakil bir mobbing kanununu çıkarılmasının onurlu çalışma hakkının korunması ve çalışma barışının sağlanması adına gerekli olduğunu belirtti.

Birlikte işbirliği içerisinde ortak akılla neler yapabiliriz.

Genel Başkan İlhan İşman işçi haklarını savunan Ülkemizin en köklü sivil toplum kuruluşlarından olan Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu çatısı altında bulunmaktan onur duyduğunu dile getirerek, Mobbing ile Mücadelede birlikte işbirliği içerisinde ortak akılla neler yapabilirizi konuşmak, tecrübelerinizden istifade etmek, düşünce, tavsiye ve önerilerinizi almak istiyoruz, bilgi paylaşımında bulunmak için bu ziyareti gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Hakkında Mobbingder -

Mobbingder -
Derneğimiz 2010 yılı şubat ayında kuruldu. Kurucu genel başkanımız Hüseyin GÜN dür. (Hüseyin GÜN maalesef 4 Şubat 2017 Tarihinde vefat etmiştir.) Mobbingder çok kısa bir sürede, önemli işler yaptı. Türkiye genelinde çeşitli illerde temsilcilikler açtı. Binlerce mağdura destek oldu. Güven duyulan, bir sivil toplum kuruluşu olarak kamuoyu tarafından büyük ilgi gördü. Çeşitli platformlarda çözüm önerilerini dile getirerek, katkı sağladı. Mobbingin mevzuatta yer alması için gayret gösterdi. Projeler yürüttü, anketler yaptı, raporlar hazırladı. Üniversitelerde, okullarda, sendikalarda, sivil toplum kuruluşlarında eğitimler verdi. Halen Mobbing farkındalık ve Mobbing Temel Analiz Uzmanlık eğitimleri vermektedir. Radyo ve televizyon programlarına katıldı. Binlerce mağdura ulaştı, destek oldu.

-Haber İlginizi Çekebilir

Yargıtay’dan “mobbing” kriterleri

Mobbing nedeniyle tazminatı hak eden işçi ispat yükümlülüğünü yerine getiremeyince tazminatından oldu. Yargıtay, “mobbing” olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir