Anasayfa / Arşiv / Zonguldak İl Temsilcisi Baykan: Sosyal İnovasyon Yapıyoruz

Zonguldak İl Temsilcisi Baykan: Sosyal İnovasyon Yapıyoruz

ZONGULDAK (AA) – Mobbing ile Mücadele Derneği Zonguldak İl Temsilcilisi Bora Baykan, dernek olarak çalışmalara hız kesmeden devam ettiklerini bildirdi.

Baykan, yaptığı yazılı açıklamada, dernek temsilcisi olarak sosyal inovasyon alanında çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Derneğin insan haklarına bağlı, vicdan ve merhamet sahibi, cesur, haksızlığa boyun eğmeyen kişiler tarafından oluşturulduğunu ifade eden Baykan, şunları kaydetti:

Derneğimiz çoğunluğunu akademisyen ve de bilim uzmanlarının oluşturduğu, gücünü tarafsızlığından alan, öncü bir sivil toplum kuruluşudur.

Demokratik toplumlarda sivil toplum kuruluşlarının temel işlevi iradenin ve idarenin yaptığı işlemlerde hukukun dışına çıkmasını önleyici aktif rol üstlenmektir. Mobbing yapan zorbaların sıklıkla kullandığı yöntemlerin başında, ilgili mevzuatın keyfi ve yanlış yorumlarla bir baskı aracına dönüştürüldüğü ve mağdura karşı adeta bir silah gibi kullandığı görülmektedir. Gerek çoğunluk olmaktan gerekse idareci konumunda olmaktan kaynaklanan güçlerini kullanarak, mağdurlar üzerinde psikolojik yıkım yaratan her türden zorbaya ve zorbalığa karşı olan mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.

Hakkında Mobbingder -

Derneğimiz 2010 yılı şubat ayında kuruldu. Kurucu genel başkanımız Hüseyin GÜN dür. (Hüseyin GÜN maalesef 4 Şubat 2017 Tarihinde vefat etmiştir.) Mobbingder çok kısa bir sürede, önemli işler yaptı. Türkiye genelinde çeşitli illerde temsilcilikler açtı. Binlerce mağdura destek oldu. Güven duyulan, bir sivil toplum kuruluşu olarak kamuoyu tarafından büyük ilgi gördü. Çeşitli platformlarda çözüm önerilerini dile getirerek, katkı sağladı. Mobbingin mevzuatta yer alması için gayret gösterdi. Projeler yürüttü, anketler yaptı, raporlar hazırladı. Üniversitelerde, okullarda, sendikalarda, sivil toplum kuruluşlarında eğitimler verdi. Halen Mobbing farkındalık ve Mobbing Temel Analiz Uzmanlık eğitimleri vermektedir. Radyo ve televizyon programlarına katıldı. Binlerce mağdura ulaştı, destek oldu.

-Haber İlginizi Çekebilir

“Yerel Yönetimlerde Etik Farkındalığının Artırılması Projesi”

Kamu Görevlileri Etik Kurulu’nca yürütülmekte olan “Yerel Yönetimlerde Seçilmiş ve Atanmış Kamu Görevlilerinin Etik Farkındalığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir