Anasayfa / Temsilcilikler / Erzurum Temsilciliği / Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ömer Çomaklı’yı ziyaret ettik.

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ömer Çomaklı’yı ziyaret ettik.

Mobbing ile Mücadele Derneği Genel Başkanı Prof.Dr. Vedat Bulut, Erzurum Temsilci Başkanı Jale Alcan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ayhan Türkez, Yakup Göktaş, Burak Codur, Kerem Karabulut, İlim Gödekmerdan, Lokman Lokmacı, Elif Terzioğlu ve Selim Midilliç Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ömer Çomaklı’yı makamında ziyaret etti.


Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ömer Çomaklı, “Mülkün temeli Adalettir” sözünden yola çıkarak devletler, kurum ve kuruluşlar adalet ile idare edilebilirler” dedi. Prof. Dr. Çomaklı, şahsı ve yönetimdeki birim ve kişiler olarak adalet ve kul hakkına riayet etmede hassas düşünerek, huzurlu ve mutlu bir çalışma ortamının sağlanmasında bağışlayıcılık, sabır ve hoşgörünün ön planda tutulacağını vurguladı. Prof. Dr. Çomaklı, bu bağlamda çalışanların mağduriyetlerin önlenmesi, moral ve motivasyonlarının korunmasına yönelik olarak Mobbing ile Mücadele Derneğinin önemli bir sorumluluk üstlendiğini, karşılıklı dayanışma ve istişarenin güçlendirileceğini bildirdi.

Sayın Rektörün Derneğimize gösterdiği ilgiden memnun olduklarını belirten Genel Başkan Prof.DR. Vedat Bulut, Sağlıklı çalışma ortamlarında verim artar, onurlu çalışmanın korunduğu iş ortamları başarıyı da beraberinde getirir.Sağlıklı bir Kurum kültürünün olduğu iş ortamlarında, çalışan da mutludur, çalıştıran da, işte bu iş ortamlarında düzenli sürekli kaliteli işler çıkar. Mobbing ile Mücadele Derneği olarak 2010 yılından bugüne mobbing ile mücadele de önemli kazanımlar elde ettik. Bilgilendirme, bilinçlendirme, destek olma ve katkı sağlamak için mağdurlar adına çok önemli adımlar attık. Aynı inanç ve kararlılıkla geleceğe emin adımlarla ilerleyeceğimizi düşünüyorum. Ömer Çomaklı beye çok teşekkür ediyor, Mobbingsiz bir yaşam için katkı ve desteklerimizi esirgemeyeceğimizi belirtmek istiyorum. dedi.

Hakkında Mobbingder -

Mobbingder -
Derneğimiz 2010 yılı şubat ayında kuruldu. Kurucu genel başkanımız Hüseyin GÜN dür. (Hüseyin GÜN maalesef 4 Şubat 2017 Tarihinde vefat etmiştir.) Mobbingder çok kısa bir sürede, önemli işler yaptı. Türkiye genelinde çeşitli illerde temsilcilikler açtı. Binlerce mağdura destek oldu. Güven duyulan, bir sivil toplum kuruluşu olarak kamuoyu tarafından büyük ilgi gördü. Çeşitli platformlarda çözüm önerilerini dile getirerek, katkı sağladı. Mobbingin mevzuatta yer alması için gayret gösterdi. Projeler yürüttü, anketler yaptı, raporlar hazırladı. Üniversitelerde, okullarda, sendikalarda, sivil toplum kuruluşlarında eğitimler verdi. Halen Mobbing farkındalık ve Mobbing Temel Analiz Uzmanlık eğitimleri vermektedir. Radyo ve televizyon programlarına katıldı. Binlerce mağdura ulaştı, destek oldu.

-Haber İlginizi Çekebilir

İLO Türkiye Direktörü Numan Özcan’ı Ziyaret Ettik

İLO Türkiye Direktörü Numan Özcan’ı ofisinde ziyaret ettik. Derneğimiz faaliyetleri konusunda bilgilendirmelerde bulunduk. Onurlu çalışma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir