Anasayfa / Etkinliklerimiz / KKTC ile İşbirliği Protokolü İmzaladık.

KKTC ile İşbirliği Protokolü İmzaladık.

KKTC Mobbingle Mücadele Derneği ile işbirliği protokolü imzaladık. Protokol kapsamında, her iki ülke arasında eğitim ve danışmanlık faaliyetleri yürütülmesi, proje, çalıştay panel, konferans, etkinlikler, karşılıklı bilgi ve deneyim paylaşımı gibi birçok konuda işbirliği yapılması konuları yer alıyor. Mobbing ile Mücadele Derneği Başkanı İlhan İşman, KKTC Lefkoşa’da bulunan Mobbing ile Mücadele Derneği başkanı Türel Öksüzoğlu’nun Türkiye ziyareti ve temasları kapsamında derneklerini ziyaret ederek mobbing ile mücadele konusunda fikir alışverişinde bulunduklarını, güç birliği içerisinde ülkemizde ve yavru vatan Kıbrıs’da onurlu çalışma hakkının korunması ve çalışma barışının geliştirilmesi için işbirliği protokolü imzaladıklarını belirtti.İşbirliği Protokolü ile KKTC’de Mobbing Farkındalık ve Mobbing Temel Analiz Uzmanlık Eğitimleri verilecek.

21 Şubat 2019 Perşembe günü Protokole, KKTC Mobbing ile Mücadele Derneği Başkanı Öksüzoğlu ile Türkiye Mobbing ile Mücadele Derneği Genel Başkanı İlhan İşman imza koydu. Taraflar önümüzdeki süreçte KKTC’de Mobbing ile Mücadele Çalıştayı düzenlenmesi için ortak çalışmalar yapma kararı da aldılar.

Hakkında Mobbingder -

Mobbingder -
Derneğimiz 2010 yılı şubat ayında kuruldu. Kurucu genel başkanımız Hüseyin GÜN dür. (Hüseyin GÜN maalesef 4 Şubat 2017 Tarihinde vefat etmiştir.) Mobbingder çok kısa bir sürede, önemli işler yaptı. Türkiye genelinde çeşitli illerde temsilcilikler açtı. Binlerce mağdura destek oldu. Güven duyulan, bir sivil toplum kuruluşu olarak kamuoyu tarafından büyük ilgi gördü. Çeşitli platformlarda çözüm önerilerini dile getirerek, katkı sağladı. Mobbingin mevzuatta yer alması için gayret gösterdi. Projeler yürüttü, anketler yaptı, raporlar hazırladı. Üniversitelerde, okullarda, sendikalarda, sivil toplum kuruluşlarında eğitimler verdi. Halen Mobbing farkındalık ve Mobbing Temel Analiz Uzmanlık eğitimleri vermektedir. Radyo ve televizyon programlarına katıldı. Binlerce mağdura ulaştı, destek oldu.

-Haber İlginizi Çekebilir

Etik Kurulu’ndan Örnek Karar

Kamu Etik Kurulu “Topluma örnek olabilecek nitelikteki etik davranış veya uygulamaları Ödüllendirme” kararı aldı. Kurul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir