Anasayfa / Genel / Kazandığı Mobbing Tazminatı ile Sokak Köpeklerini Doyurdu. 

Kazandığı Mobbing Tazminatı ile Sokak Köpeklerini Doyurdu. 

15 yıllık bankacı körfez sermayeli bankadan kazandığı mobbing tazminatı ile sokak köpeklerini doyurdu. 
Tamer Yiğit, 15 yıllık bankacı.
Bankacılık sektörünün adeta modası haline gelen mobbinge maruz kalmış ve iş akti fesh edilmiş.
Tamer Yiğit, 2 yıl hukuk mücadelesi verdi ve işten atıldığı körfez sermayeli bankayı mobbingden mahkum ettirdi.
İşe iade, mesai ve mobbing tazminatı alan Tamer Yiğit, kazandığı paranın bir bölümünü Antalya’da sokak köpeklerine ziyafet çekti.
Çok ünlü bir marketten son üç gündür toplam 20 kilo kuzu pirzola ve biftek alan Tamer Yiğit çok sayıda sokak köpeğine adeta ziyafet çekti.
Bankacılık sektörünün artık mobbingi sistematik bir hale getirdiğini söyleyen Tamer Yiğit, “insanlar korkmasın dava açsın. Sonuçta bankalar değil kanunlar güçlü”dedi.
SIRADA YENİ DAVALAR VAR
Tamer Yiğit, bankaya karşı kazandığı mobbing davasını daha da genişleterek şu an şube müdürü olan eski bölge müdürü, bölge satış yöneticisi ve yine bankadan ayrılan şube müdürü hakkında da dava açacağını söyledi.

Hakkında Mobbingder -

Mobbingder -
Derneğimiz 2010 yılı şubat ayında kuruldu. Kurucu genel başkanımız Hüseyin GÜN dür. (Hüseyin GÜN maalesef 4 Şubat 2017 Tarihinde vefat etmiştir.) Mobbingder çok kısa bir sürede, önemli işler yaptı. Türkiye genelinde çeşitli illerde temsilcilikler açtı. Binlerce mağdura destek oldu. Güven duyulan, bir sivil toplum kuruluşu olarak kamuoyu tarafından büyük ilgi gördü. Çeşitli platformlarda çözüm önerilerini dile getirerek, katkı sağladı. Mobbingin mevzuatta yer alması için gayret gösterdi. Projeler yürüttü, anketler yaptı, raporlar hazırladı. Üniversitelerde, okullarda, sendikalarda, sivil toplum kuruluşlarında eğitimler verdi. Halen Mobbing farkındalık ve Mobbing Temel Analiz Uzmanlık eğitimleri vermektedir. Radyo ve televizyon programlarına katıldı. Binlerce mağdura ulaştı, destek oldu.

-Haber İlginizi Çekebilir

Etik Kurulu’ndan Örnek Karar

Kamu Etik Kurulu “Topluma örnek olabilecek nitelikteki etik davranış veya uygulamaları Ödüllendirme” kararı aldı. Kurul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir