Anasayfa / Haberler / Bizden Haberler / Erzurum’da Sertifikalı Mobbing Eğitimleri Başlıyor

Erzurum’da Sertifikalı Mobbing Eğitimleri Başlıyor

             

 

Erzurum Atatürk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ATASEM) ve Mobbing ile Mücadele Derneği ile imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde sertifikalı mobbing eğitimleri 17 Şubat 2018 tarihinde başlıyor.

Bu amaçla düzenlenen işbirliği protokölü Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı Mobbing ile Mücadele Derneği Erzurum Temsilci Başkanı Jale Hülya Alcan ve Atasem Müdürü Prof.Dr. Lokman Turan tarafından daha önce imzalanmıştı.

Konularında tecrübeli, akademisyen ve uzman eğiticilerin verdiği eğitimlerde; psikolojik şiddet (mobbing) konusunda çalışanları bilinçlendirmek, hangi durumların mobbing olduğu hangilerinin olmadığı, eğer yapılan mobbing ise neler yapılması gerektiği, ayrıca eğitim amaçlı neler yapılması gerektiği, sonuçlarının neler olacağı ve önlem alınabilirliği ve önlenebilirliği konusunda farkındalık yaratmak ve katılımcıların bilinç düzeyini yükseltmek hedefleniyor.

Sertifika programına başta Akademisyenler, Avukatlar, İşverenler, Yöneticiler, İnsan Kaynakları Uzmanları, İş Güvenliği Uzmanları, Mobbing Mağdurları ve Çalışanların yanısıra konuya ilgi duyan öğrencilerin de katılması ve yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

Genel Başkan Prof.Dr. Vedat BULUT; Bu Sertifikalı eğitimin, ülkemizde çalışma barışının korunması, geliştirilmesi ve onurlu çalışma hakkının gözetilmesi adına çok önemli katkı sağlayacağına yürekten inandığını söyledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Rektör Çomaklı da; ‘’Mobbing farkındalık eğitimlerine katılan kişilerin, psikolojik tacizle gerek kendisi gerek kurumda başkasının karşılaşması durumunda bireysel, kurumsal ve hukuksal bazda neler yapılabileceğini öğrenir böylece iş hayatında daha huzurlu, verimli ve farklı bir bakış açısı kazanır’’ diyerek, katılımcılara başarılar diledi.

Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt için : www.atasem.atauni.edu.tr  web sayfasını ziyaret edebilir.

0442 2315373’nolu telefonu arayabilirsiniz.

Hakkında Mobbingder -

Mobbingder -
Derneğimiz 2010 yılı şubat ayında kuruldu. Kurucu genel başkanımız Hüseyin GÜN dür. (Hüseyin GÜN maalesef 4 Şubat 2017 Tarihinde vefat etmiştir.) Mobbingder çok kısa bir sürede, önemli işler yaptı. Türkiye genelinde çeşitli illerde temsilcilikler açtı. Binlerce mağdura destek oldu. Güven duyulan, bir sivil toplum kuruluşu olarak kamuoyu tarafından büyük ilgi gördü. Çeşitli platformlarda çözüm önerilerini dile getirerek, katkı sağladı. Mobbingin mevzuatta yer alması için gayret gösterdi. Projeler yürüttü, anketler yaptı, raporlar hazırladı. Üniversitelerde, okullarda, sendikalarda, sivil toplum kuruluşlarında eğitimler verdi. Halen Mobbing farkındalık ve Mobbing Temel Analiz Uzmanlık eğitimleri vermektedir. Radyo ve televizyon programlarına katıldı. Binlerce mağdura ulaştı, destek oldu.

-Haber İlginizi Çekebilir

Etik Farkındalığının Artırılması Proje Toplantısına Katıldık.

Mobbing ile Mücadele Derneği olarak “Yerel Yönetimlerde Seçilmiş ve Atanmış Kamu Görevlilerinin Etik Farkındalığının Artırılması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir