Anasayfa / Temsilcilikler / Erzurum Temsilciliği / Erzurum Atatürk Üniversitesi ATASEM ile İşbirliği Protokölü imzaladık

Erzurum Atatürk Üniversitesi ATASEM ile İşbirliği Protokölü imzaladık

Atatürk Üniversitesi ile Mobbing ile Mücadele Derneği arasında, Mobbing dersinin seçmeli ders kapsamında müfredata girmesi amacıyla ortak protokol imzalandı.

Ayrıca, yapılan mutabakatla Atatürk üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ATASEM) ve Mobbing ile Mücadele Derneği arasında ortak eğitim programları düzenlenmesi kararlaştırıldı.

Atatürk Üniversitesi ile Mobbing ile Mücadele Derneği arasında, Atatürk Üniversitesi 2017-2018 Bahar yarıyılından başlanılmak üzere Mobbing dersinin seçmeli ders kapsamında müfredata girmesi ve Atatürk üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ATASEM), Mobbing ile Mücadele Derneği arasında ortak eğitim programları düzenlenmesi amacıyla ortak işbirliği protokolü imzalandı

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı Mobbing ile Mücadele Derneği Erzurum Temsilci Başkanı Jale Hülya Alcan ve Atasem Müdürü Prof.Dr. Lokman Turan imzaladıkları anlaşma ile psikolojik şiddet (mobbing) konusunda çalışanları bilinçlendirmek, hangi durumların mobbing olduğu hangilerinin olmadığı, eğer yapılan mobbing ise neler yapılması gerektiği, ayrıca eğitim amaçlı neler yapılması gerektiği, sonuçlarının neler olacağı ve önlem alınabilirliği ve önlenebilirliği konusunda farkındalık yaratmak olarak  hedefleniyor.

Atatürk Üniversitesi 2017-2018 Bahar yarıyılından başlanılmak üzere Mobbing dersinin seçmeli ders kapsamında müfredata girmesi için destek ve katkılarını esirgemeyen Üniversite Senatosu Başkan ve Üyelerine de Mobbing ile Mücadele Derneği Genel Başkanı tarafından hazırlanan “Teşekkür Mektubu” sunuldu. Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ömer Çomaklı’ya, Senato üyeleri  Rektör Yardımcısı ve Eğitim Komisyonu Başkanı Prof.Dr. Medine Güllüce’ye ve Üniversite Genel Sekreteri Doç.Dr. Remzi Şahin’e “Teşekkür Mektubu”  Genel Başkanımızı temsilen Erzurum Temsilci Başkanı Jale Hülya Alcan tarafından  takdim edildi.

Genel Başkan Prof.Dr. Vedat Bulut imzalı Teşekkür Mektubunda şu ifadelere yer verildi : “Mobbingin seçmeli ders olarak Atatürk Üniversitesi’nde Senato kararı ile müfredata girmesi, Atatürk Üniversitesi’nin köklü geçmişine, güçlü kurumsal kimliğine, geleceğe dönük vizyonuna çok yakışmış, bizleri de son derece mutlu etmiştir. Erzurum Temsilci Başkanı Jale Alcan’ın çaba ve girişimleri; senato üyeleri ve sizlerin bu konudaki katkı ve desteğiniz her türlü takdirin üzerindedir. Yürekten inanıyorum ki ülkemize, milletimize, insanımıza verdiğiniz değerin nişanesi olarak da tarihteki yerini alacaktır. Dernek olarak her türlü desteğe hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz. Sizi tebrik ediyor, şükranlarımızı sunuyor, başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum.”

Rektör Çomaklı ‘’Mobbing farkındalık eğitimlerine katılan kişilerin, psikolojik tacizle gerek kendisi gerek kurumda başkasının karşılaşması durumunda bireysel, kurumsal ve hukuksal bazda neler yapılabileceğini öğrenir böylece iş hayatında daha huzurlu, verimli ve farklı bir bakış açısı kazanır’’ dedi.

 

Hakkında Mobbingder -

Mobbingder -
Derneğimiz 2010 yılı şubat ayında kuruldu. Kurucu genel başkanımız Hüseyin GÜN dür. (Hüseyin GÜN maalesef 4 Şubat 2017 Tarihinde vefat etmiştir.) Mobbingder çok kısa bir sürede, önemli işler yaptı. Türkiye genelinde çeşitli illerde temsilcilikler açtı. Binlerce mağdura destek oldu. Güven duyulan, bir sivil toplum kuruluşu olarak kamuoyu tarafından büyük ilgi gördü. Çeşitli platformlarda çözüm önerilerini dile getirerek, katkı sağladı. Mobbingin mevzuatta yer alması için gayret gösterdi. Projeler yürüttü, anketler yaptı, raporlar hazırladı. Üniversitelerde, okullarda, sendikalarda, sivil toplum kuruluşlarında eğitimler verdi. Halen Mobbing farkındalık ve Mobbing Temel Analiz Uzmanlık eğitimleri vermektedir. Radyo ve televizyon programlarına katıldı. Binlerce mağdura ulaştı, destek oldu.

-Haber İlginizi Çekebilir

İLO Türkiye Direktörü Numan Özcan’ı Ziyaret Ettik

İLO Türkiye Direktörü Numan Özcan’ı ofisinde ziyaret ettik. Derneğimiz faaliyetleri konusunda bilgilendirmelerde bulunduk. Onurlu çalışma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir