Anasayfa / Etkinliklerimiz / Türkiye Kamusen Genel Başkanı Önder Kahveci : İşbirliğine varız

Türkiye Kamusen Genel Başkanı Önder Kahveci : İşbirliğine varız

Türkiye Kamusen Genel Başkanı Önder Kahveci Mobbing ile Mücadele Derneği Başkanı İlhan İşman ve Genel Sekreter, Ar-ge ve Proje Genel Koordinatörü Mustafa Kemal Topçuyu Makamında kabul etti.

Önder Kahveci Mobbingin çalışma hayatını yakından ilgilendiren önemli bir sorun olduğunu, ülkemiz beşeri sermayesi olan deneyimli, birikimli insan kaynağını yok ettiğini, belirterek mobbingin önlenmesi için Kamusen olarak işbirliğine hazır olduklarını belirtti.

Mobbing tanımının iş sağlığı ve güvenliği yasası içinde yer almasının, mobbing ile mücadele için önemli bir adım olacağını, bu konuda bir yasa tasarısı için Kamusen’in ortak akılla destek ve katkı sağlamaya hazır olduğunu belirtti. 16 yıllık sendikacılık hayatında edindiği bilgi ve birikim ile Sağlık sektöründe yaşanan Mobbingi yakınen bildiğini, onurlu çalışma hakkının korunması ve çalışma barışının geliştirilmesi için verilecek her türlü, katkı, destek ve işbirliğinin ülke yararına olacağını söyledi.

Önceleri Sendikacılık denince sadece işçi haklarının korunduğu sendikaların akla geldiğini, ülkemizde Kamusen’le birlikte memur sendikacılığı konusunda çok önemli mesafeler alındığını belirtti. İlkeli, kararlı, cesur memur sendikacılığının tek adresinin KAMUSEN olduğunu belirten Kahveci; KAMUSEN olarak İşçi, memur ayrımı yapılmaksızın herkesin çalışan olarak görüldüğü bir yapının kabul edilemez olduğunu belirtti.


Mobbingder Genel Başkanı İlhan İşman da Bu ziyaretin göreve yeni seçilmeniz vesilesiyle hem tebrik ziyareti olduğunu, hem de ülkemiz çalışma hayatının en önemli konusu olan Mobbing ile Mücadele ile ilgili, fikir alışverişinde bulunmak, ortak akılla işbirliği imkanlarını konuşmak için bir vesile olduğunu belirterek, mobbing konusundaki içten yaklaşımınız ve duyarlılığınız, için teşekkür ediyoruz dedi.

Hakkında Mobbingder -

Mobbingder -
Derneğimiz 2010 yılı şubat ayında kuruldu. Kurucu genel başkanımız Hüseyin GÜN dür. (Hüseyin GÜN maalesef 4 Şubat 2017 Tarihinde vefat etmiştir.) Mobbingder çok kısa bir sürede, önemli işler yaptı. Türkiye genelinde çeşitli illerde temsilcilikler açtı. Binlerce mağdura destek oldu. Güven duyulan, bir sivil toplum kuruluşu olarak kamuoyu tarafından büyük ilgi gördü. Çeşitli platformlarda çözüm önerilerini dile getirerek, katkı sağladı. Mobbingin mevzuatta yer alması için gayret gösterdi. Projeler yürüttü, anketler yaptı, raporlar hazırladı. Üniversitelerde, okullarda, sendikalarda, sivil toplum kuruluşlarında eğitimler verdi. Halen Mobbing farkındalık ve Mobbing Temel Analiz Uzmanlık eğitimleri vermektedir. Radyo ve televizyon programlarına katıldı. Binlerce mağdura ulaştı, destek oldu.

-Haber İlginizi Çekebilir

Etik Farkındalığının Artırılması Proje Toplantısına Katıldık.

Mobbing ile Mücadele Derneği olarak “Yerel Yönetimlerde Seçilmiş ve Atanmış Kamu Görevlilerinin Etik Farkındalığının Artırılması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir