Anasayfa / Basında Biz / Basın Bildirileri / 4-10 Şubat 2019 “Mobbing Farkındalığı Haftası”

4-10 Şubat 2019 “Mobbing Farkındalığı Haftası”

BASIN BÜLTENİ

2010 yılında kurulan Mobbingle Mücadele Derneği siyasi, kültürel, ideolojik, bölgesel ya da mesleki bir amaç taşımadan, işyerinde uygulanan “zorbalık, duygusal taciz ya da yıldırma” sözcükleriyle adlandırılan “mobbing” alanında sorun çözen, onurlu çalışma hakkının korunması, çalışma barışının sağlanması için çağdaş bilimsel hizmetlerin yapıldığı, ulusal ve uluslararası düzeyde rol model bir sivil toplum kuruluşudur.

9 yıldır, mobbing ve bullying konusunda kamu ve özel işyeri, çalışan, işveren ve mağdurlarla işbirliği, koordinasyon ve iletişim içinde etkin bir mücadele yürütmekte ve bu amaçla her yıl çeşitli etkinlikler düzenlemektedir.

Bu yıl da Derneğimizce “Mobbing Farkındalığı Haftası” olarak belirlenen 4-10 Şubat tarihleri arasında yurt genelinde 22 il temsilciliğimizin katılımıyla, kamu kuruluşları, Türkiye Kamusen, Türk-İş, STK ve üniversitelerle işbirliği içerisinde panel, konferans, seminer, çalıştay v.b. etkinlikler düzenlenecektir.

Bugün başlayan haftamız kapsamında düzenlenecek etkinlikler şunlardır :

4 Şubat Pazartesi

09:30-Anıtkabir ziyareti : Mozoloye Çelenk Koyma Saygı Duruşu ve Anıtkabir Defterini İmzalama

Resmi Protokol Ziyaretleri :

5 Şubat Salı

10:00 “Mobbing ile Mücadele Sempozyumu” TÜRK-İŞ KONFEDERASYONU İŞBİRLİĞİYLE

6 Şubat Çarşamba

18:30 İstanbul : Mobbing ile Mücadele Paneli (İstanbul Tabip Odası, İstanbul Barosu, Oyuncular Sendikası, Adli Tıp Uzmanları Derneği ve Mobbing ile Mücadele Derneği işbirliği ile)

7 Şubat Perşembe

14:00- Ankara : İşyeri Kanseri Mobbing Paneli (Ankara Barosu, SGK Müfettişleri Derneği, Mobbing ile Mücadele Derneği işbirliği ile)

Bu hafta aynı zamanda Kanser Haftasıdır. Mobbing de bir işyeri Kanseridir. Önceden yeterli önlemler alınmazsa tüm işyerine yayılır ve işyerindeki çalışma barışını bozar, çalışanları, ailelerini ve sonrasında tüm toplumu adım adım bitirir yok eder.

Mobbinge Hayır diyoruz.

Hakkında Mobbingder -

Derneğimiz 2010 yılı şubat ayında kuruldu. Kurucu genel başkanımız Hüseyin GÜN dür. (Hüseyin GÜN maalesef 4 Şubat 2017 Tarihinde vefat etmiştir.) Mobbingder çok kısa bir sürede, önemli işler yaptı. Türkiye genelinde çeşitli illerde temsilcilikler açtı. Binlerce mağdura destek oldu. Güven duyulan, bir sivil toplum kuruluşu olarak kamuoyu tarafından büyük ilgi gördü. Çeşitli platformlarda çözüm önerilerini dile getirerek, katkı sağladı. Mobbingin mevzuatta yer alması için gayret gösterdi. Projeler yürüttü, anketler yaptı, raporlar hazırladı. Üniversitelerde, okullarda, sendikalarda, sivil toplum kuruluşlarında eğitimler verdi. Halen Mobbing farkındalık ve Mobbing Temel Analiz Uzmanlık eğitimleri vermektedir. Radyo ve televizyon programlarına katıldı. Binlerce mağdura ulaştı, destek oldu.

-Haber İlginizi Çekebilir

“Yerel Yönetimlerde Etik Farkındalığının Artırılması Projesi”

Kamu Görevlileri Etik Kurulu’nca yürütülmekte olan “Yerel Yönetimlerde Seçilmiş ve Atanmış Kamu Görevlilerinin Etik Farkındalığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir