Anasayfa / Haberler / Bizden Haberler / Ankara Barosunu Ziyaret Ettik.

Ankara Barosunu Ziyaret Ettik.

Mobbing İle Mücadele Derneği olarak 7 Ocak 2019 Pazartesi günü, Ankara Barosu Başkanı Av. R. Erinç Sağkan’a kutlama ziyaretinde bulunduk.

Ziyarete Genel Başkan İlhan İşman’ın yanısıra, Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Vedat Bulut, Yönetim Kurulu Üyesi Hülya Bahşi, Hukuk Genel Koordinatörümüz Av.Murat Halil Berberer ve genç avukatımız Mehtap Bahşi de katıldı.

Baro Başkanı Erinç sağkan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve mobbingin ülkemiz ve çalışma hayatı için önemli bir sorun olduğunu söyledi. Mobbing olaylarında hukuki sureçlerin doğru yönetilmesinin önemine değinen Sağkan, bunu yapabilmek için de mobbingin tüm yönleriyle bilinmesinin önemine dikkat çekti. Mobbing ile ilgili davaların son dönemde mağdur lehine sonuçlanmasının mobbing farkındalığı ve bilincinin artmasının bir sonucu olduğunu belirtti.

Genel Başkan İlhan İşman da Dernek faaliyetleri ile ilgili bilgi vererek, karşılıklı fikir alışverişinin önemine değindi; 4-10 şubat Mobbing Farkındalığı Haftasında işbirliği ile ortak bir panel yapılması için destek istedi. Daha sonra Baro Başkanı Sağkan’ı kutlayarak, başarılı çalışmalarının devamını diledi.

Hakkında Mobbingder -

Derneğimiz 2010 yılı şubat ayında kuruldu. Kurucu genel başkanımız Hüseyin GÜN dür. (Hüseyin GÜN maalesef 4 Şubat 2017 Tarihinde vefat etmiştir.) Mobbingder çok kısa bir sürede, önemli işler yaptı. Türkiye genelinde çeşitli illerde temsilcilikler açtı. Binlerce mağdura destek oldu. Güven duyulan, bir sivil toplum kuruluşu olarak kamuoyu tarafından büyük ilgi gördü. Çeşitli platformlarda çözüm önerilerini dile getirerek, katkı sağladı. Mobbingin mevzuatta yer alması için gayret gösterdi. Projeler yürüttü, anketler yaptı, raporlar hazırladı. Üniversitelerde, okullarda, sendikalarda, sivil toplum kuruluşlarında eğitimler verdi. Halen Mobbing farkındalık ve Mobbing Temel Analiz Uzmanlık eğitimleri vermektedir. Radyo ve televizyon programlarına katıldı. Binlerce mağdura ulaştı, destek oldu.

-Haber İlginizi Çekebilir

Etik Farkındalığının Artırılması Proje Toplantısına Katıldık.

Mobbing ile Mücadele Derneği olarak “Yerel Yönetimlerde Seçilmiş ve Atanmış Kamu Görevlilerinin Etik Farkındalığının Artırılması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir