Anasayfa / Baskanın Mesajı / 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Bizi bu günlere getiren, bulunduğumuz konuma yükselten öğretmenlerimiz; çocuklarımızı da eğiterek geleceğe güvenle hazırlamaktadır.

Öğretmenler; dikkat, sabır, fedakarlık, incelik, emek ve göz nuruyla; cömertçe sundukları sevgi ve bilgi hazineleriyle, kişiliklerimizin oluşmasında önemli zenginlikler katmışlardır.

Başta Baş öğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere; Ülkemizin bugünlere gelmesinde öğretmenlerin unutulmaz çabaları, zorlukların üstesinden gelmedeki azimleri ve kararlılıkları bize her zaman yol göstermiştir.

Mesleğini ahlaklı bir fert ve toplum hedefiyle icra eden öğretmenlerimiz; inanıyoruz ki, bundan sonra da farklı düşüncelere daima saygı duyan ve tam demokrasiye içtenlikle sahip çıkan, ülkemizi medeniyetler seviyesine yükseltecek nesiller yetiştirecektir.

Dünyada hak ettiğimiz güç ve itibarı elde etmemiz için ‘üretim-bilgi’ temelli ekonomik yapının gerekliliğini idrak eden öğretmenlerimiz, ‘araştırma-öğrenme-uygulama’ temelli eğitim sistemini hayata geçirerek ülkemizin kalkınmasında öncü bir rol oynayacaklardır.

Milletimizin her bir ferdinin öğretmenlerimize olan sevgisi, saygısı ve inancı tamdır. Öğretmenler Günü vesilesiyle öğretmenlerimize bir kez daha şükran ve minnet duygularımızı sunuyoruz.

Şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete göç eden bütün öğretmenlerimizi rahmetle yad ediyoruz. Bu mesleği uzun yıllar fedakarca sürdürdükten sonra emekli olmuş öğretmenlerimize de sıhhat ve afiyetler diliyoruz.

Prof.Dr. Vedat BULUT
Mobbing ile Mücadele Derneği
Genel Başkanı

Hakkında Mobbingder -

Mobbingder -
Derneğimiz 2010 yılı şubat ayında kuruldu. Kurucu genel başkanımız Hüseyin GÜN dür. (Hüseyin GÜN maalesef 4 Şubat 2017 Tarihinde vefat etmiştir.) Mobbingder çok kısa bir sürede, önemli işler yaptı. Türkiye genelinde çeşitli illerde temsilcilikler açtı. Binlerce mağdura destek oldu. Güven duyulan, bir sivil toplum kuruluşu olarak kamuoyu tarafından büyük ilgi gördü. Çeşitli platformlarda çözüm önerilerini dile getirerek, katkı sağladı. Mobbingin mevzuatta yer alması için gayret gösterdi. Projeler yürüttü, anketler yaptı, raporlar hazırladı. Üniversitelerde, okullarda, sendikalarda, sivil toplum kuruluşlarında eğitimler verdi. Halen Mobbing farkındalık ve Mobbing Temel Analiz Uzmanlık eğitimleri vermektedir. Radyo ve televizyon programlarına katıldı. Binlerce mağdura ulaştı, destek oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir