Anasayfa / Arşiv / ŞEYTAN VE MOBBING

ŞEYTAN VE MOBBING


Hüseyin GÜN
Mobbingder Genel Başkanı

ZORBALIK KOLAY MESLEK DEĞİLDİR. Zorbalık ince düşünme gerektirir. Kıvrak bir zekâ gerektirir. Hinlik ve cinlik gerektirir. Hainlik, vefasızlık, iki yüzlülük, utanmazlık yapmak kolay iş midir? Her tür ikiyüzlülüğü yapacaksın ama adaletten bahsedeceksin. Hak deyince her şeyi kendine yontacaksın. Velhasıl Herkesin yapabileceği bir meslek değildir. Başka insanların mutluluğunu, huzurunu ve nihayet yaşamlarını çalacaksın ama insan haklarından bahsedeceksin. Aklın fikrin başkalarının özel hayatlarını nasıl kurcalarım da kendime malzeme toplarım şeytanlığında olacak. İnsanlara aşağılık muamelesi yapacaksın, hakaret edeceksin, ayrımcılık yapacaksın, gözlerinin içine baka baka saydamlıktan, dürüstlükten bahsedeceksin. Devletin makamını, personelini, parasını aşağılık duygunu tatmin için kullanacaksın.

Bütün bunları yapmak kolay iş mi? Holdingleri arkana alacaksın. Kurban kim ki zorbaya göre. Herhangi bir eşya, kullanır atar, lazım olursa yenisini alır. Zorbaya göre kurban cansız, duygusuz bir varlıktır, bir taştan, odundan ne farkı vardır. Kurban adı üstünde kurbandır, zorbasına kurban olur. Kurban her durumda haksız, zorba her durumda haklıdır. Zorba aslında zorbalık yapmak için uğraşmaz, kurban hak ettiği için mobbing yapar. Düşünün bir zorbanın iç dünyasını, bu bakış açısı ile zulüm makinesine dönüşmez mi? Bu anlattıklarımın daha ötesi de vardır. Yaptıkları ile söyledikleri tamamen zıt olan bir sürü zorba tanıdım. Zorbalığın sınıfı yoktur. Her sınıftan, her dinden, her mezhepten, her yaştan ve cinsiyetten zorba görürsünüz. Böyle düşünen bir kişi, zorbalar, bir sürü alavere dalavere çevirmek için her şeyi kullanır.

Düşünün şöyle bir kere, kurbanını iyi seçemeyen, hamleleri başarısız olan bir zorba olur mu? Olmaz tabi ki. İyi bir zorba, kötü kişiliğinin bitmek bilmeyene iştahı ile kurbanına saldırır. Zorbanın iyisi de olur mu demeyin. İşini iyi yaparak kurbanını kısa sürede bitiren zorba için dedim bunu. Zorbalar, yalan, dolan, namussuzluk, hile, tuzak kurma, aşağılama, hakaret konularında ihtisas yapmışlardır. Her durumda kendilerini kurtarmayı başaran zorbalar, kan emici vampir gibi kurbanlarına saldırmaya devam ederler. Zorbaların işi zordur. Kızmayın zorbanıza acıyın. Zorbalık zor zanaattır vesselam. Benim zorbam bu yazıyı okur mu demeyin okumuştur ama o yinede zorbalık mesleğini sürdürür. İsterseniz mailene yollayın ve deneyin. Mobbingsiz bir dünya diliyorum.

Hakkında Hüseyin GÜN

Hüseyin GÜN
Kurucu Genel Başkan (1960-2017) 1960 Yılında Kahramanmaraş Göksun’da doğdu Dokuz Eylül Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme bölümünden 1986 yılında mezun oldu. Memuriyet hayatına Yem Sanayi Türk A.Ş. de Personel Şefi olarak başladı. Yem Sanayi Türk A.Ş. nin Özelleştirilmesi nedeniyle Devlet Hava Meydanları İşletmesine geçti. DHMİ Nöbetçi Hava Limanı Müdürü, Personel Daire Başkan Yardımcısı, Personel Daire Başkanı, Eğitim ve Sosyal İşler Daire Başkanı görevlerinde bulundu. 2010 Yılında bir grup gönüllü ile birlikte Mobbing ile Mücadele Derneğini kurdu. 2010-2017 yılları arasında Derneğin Genel Başkanı olarak binlerce mobbing mağduruna destek oldu. Hüseyin GÜN 4 Şubat 2017 tarihinde geçirdiği Kalp Krizi sonucu vefat etti.

-Haber İlginizi Çekebilir

Kanuna Aykırı Sözleşme Hükümleri Geçersizdir

Bir çalışanın işe girerken imzalayacağı sözleşmede “işyerinden ayrılması durumunda tazminat ödenmeyecek” yönünde bir hüküm bulunabilir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir