Anasayfa / Arşiv / PSİKOLOJİK TACİZİ ELE ALACAKLAR

PSİKOLOJİK TACİZİ ELE ALACAKLAR

PSİKOLOJİK TACİZİ ELE ALACAKLAR

 

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Kadın Çalışmaları ve Araştırma Merkezi (İKÇÜKAM) ve Mobbing ile Mücadele Derneği (MOBBİNGDER), psikolojik tacizi anlatacak.

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Kadın Çalışmaları ve Araştırma Merkezi (İKÇÜKAM) ve Mobbing ile Mücadele Derneğinin (MOBBİNGDER) ortaklaşa gerçekleştireceği panelde “Mobbing (Psikolojik Taciz) Milli Bir İsraftır, FARKINDA MISINIZ?” konusunu ele alacak.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör işyerlerinde gerçekleşen ve çalışanların itibarını, onurunu zedeleyen, verimliliğini azaltan, sağlığını kaybetmesine neden olarak çalışma hayatını olumsuz etkileyen psikolojik taciz, mobbing adı altında toplumda zaman zaman konuşulur hale geldi ve kısmen de olsa bir bilinç oluşmaya başladı.
Konuşmacıların mobbingi her yönü ile ele alacağı programa; Kadın çalışmalarıyla ilgilenen tüm kuruluş, dernekler ve organizasyon temsilcileri isim yazdırarak davetli olabilir. Katılım başvuruları 20/03/2015 tarihine kadar ikcukam@gmail.com adresine veya 232 3293535-3230 numaralı telefona yapılabilir. Program İKÇÜKAM Müdürü Yrd. Doç Dr. Elif DENİZ tarafından düzenlenmektedir.

Ankara merkezli MOBBİNGDER Kurucu Genel Başkanı Hüseyin GÜN, konuyu genel bilgi, tanımlar, teşhis yöntemleri ve örnek olaylarla analiz edecektir. Doç. Dr. Sefa BULUT; mobbingin psikolojik boyutunu; mağdura, aileye, kuruma ve devlete maliyetini ele alacaktır. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Hukuk Müşaviri Durdu GÜNEŞ ise mobbingin hukuksal boyutunu işleyecektir” denildi.

Hakkında mobbing

-Haber İlginizi Çekebilir

İş yaşamı bizi öldürüyor mu?

Cecilia Barría BBC News Mundo ABD’deki Stanford Üniversitesi’nin İşletme Bölümü’nden Profesör Jeffrey Pfeffer, “iş yaşamı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir