Anasayfa / Arşiv / Öğretmenlere Mobbing Uygulanıyor

Öğretmenlere Mobbing Uygulanıyor

Teknolojinin her türlü nimetlerinden faydalanılmaya çalışılırken bir taraftan BT Öğretmenlerine okullarda mobbing uygulanmaya çalışılıyor.

Tüm görevlerini yerine getiren adeta bir teknoloji elçisi görevi gören Bilişim Öğretmenlerinin kıymeti bir türlü bilinmiyor. Okulların idari kadroları BT Öğretmenlerinden görevleri dışında isteklerde bulunuyorlar, kabul etmediklerinde baskı kurmaya çalışıp, yakışıksız tavırlar takınıyorlar…  Çok sayıda görüşülen BT Öğretmenleri aynı durumdan şikayetçi.. Gazetelere, dergilere konu olduğunu fakat kayıtsız kalındığını söylüyorlar…

Sendikalarda bu konuda BT Öğretmenlerinin haklarını kazanmaları için çok çaba sarf ediyorlar. Fakat artık MEB görevini yapması gerekiyor. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, dersi sırasında müdürün yazıcısının kablosunu takmaya çıkmak zorunda değil, matematik öğretmenin bilgisayarına format atmak zorunda değil, müdür yardımcısına bilgisayar kullanmayı öğretmek zorunda değil..

Bunlar BT Öğretmenlerinin görevleri değil tabi yaptıklarında ödül verilmez, teşekkür edilmez ama yapmadığınızda ise mobbing uygulanan kişi olursunuz… BT Öğretmenlerinin kamuoyuna açık çağrısıdır. BT Öğretmenlerinin çalışma şartları iyileştirilmeli.

Sena HEKİMOĞLU

Hakkında mobbing

-Haber İlginizi Çekebilir

Kanuna Aykırı Sözleşme Hükümleri Geçersizdir

Bir çalışanın işe girerken imzalayacağı sözleşmede “işyerinden ayrılması durumunda tazminat ödenmeyecek” yönünde bir hüküm bulunabilir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir