Anasayfa / Arşiv / MOBBİNGDER Giresun Temsilciliği Kuruldu

MOBBİNGDER Giresun Temsilciliği Kuruldu

MOBBİNG Derneği kuruldu | Giresun Işık Gazetesi

MOBBİNG Derneği kuruldu

Giresun’da Mobbing ile Mücadele Derneği Giresun İ Temsilciliğinin kurulduğu bildirildi. İl temsilcisi Prof. Dr. Mustafa Türkmen, yaptığı açıklamada, mobbingin, iş hayatında çalışanların karşılaştığı ve çeşitli nedenlerle yapılan baskı ve psikolojik…
30 Nisan 2015 08:28

Giresun’da Mobbing ile Mücadele Derneği Giresun İl Temsilciliğinin kurulduğu bildirildi.http://www.giresungazete.net/mobbing-dernegi-kuruldu/

İl temsilcisi Prof. Dr. Mustafa Türkmen, yaptığı açıklamada, mobbingin, iş hayatında çalışanların karşılaştığı ve çeşitli nedenlerle yapılan baskı ve psikolojik taciz olaylarını kapsadığını söyledi.

Giresun’da ve bölgedeki mobing olaylarını bilimsel açıdan ele alacaklarını ifade eden Türkmen, gerek kamu ve gerekse özel sektördeki çalışma hayatında psikolojik taciz, bezdirme, işkence, eziyet, psikoterör ya da zulüm anlamlarına gelen mobbing olayına maruz kalan mağdurların sorunlarıyla yakından ilgileneceklerini belirtti.

Türkmen, çoğunlukla mobbinge uğrayan kişinin, durumun farkında bile olmadığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Yani neye maruz kaldığından haberdar değildir. Diğer taraftan mobbingcinin, yani zorbanın bu uygulamaları neden yaptığı bilinmektedir. Yakın geçmişe kadar tam olarak anlaşılamayan bu kavram hakkında mobbing ile mücadele derneğinin yoğun ve özverili çabalarıyla toplumda, iş hayatında ve yasalar önünde bir farkındalık oluşmuştur. İnsanlık suçu olarak değerlendirilen mobbing olayına maruz kalan mağdurlar artık bu dernek sayesinde haklarını arayabilmekte ve zorbalarla mücadele edebilmektedir. Yakın bir gelecekte de zaten yasalaşacağından mağdurlar daha da rahatlayacak, zorbalar ise zor günler yaşayacaktır.”

Karadeniz Bölgesi’ndeki ilk ve tek temsilcilik olduklarını dile getiren Türkmen, temsilcilik olarak mağdurlara yasal çerçevede destek vermeye başlayacaklarını kaydetti.

Kaynak: http://www.giresungazete.net/mobbing-dernegi-kuruldu/

Hakkında Mobbingder -

Mobbingder -
Derneğimiz 2010 yılı şubat ayında kuruldu. Kurucu genel başkanımız Hüseyin GÜN dür. (Hüseyin GÜN maalesef 4 Şubat 2017 Tarihinde vefat etmiştir.) Mobbingder çok kısa bir sürede, önemli işler yaptı. Türkiye genelinde çeşitli illerde temsilcilikler açtı. Binlerce mağdura destek oldu. Güven duyulan, bir sivil toplum kuruluşu olarak kamuoyu tarafından büyük ilgi gördü. Çeşitli platformlarda çözüm önerilerini dile getirerek, katkı sağladı. Mobbingin mevzuatta yer alması için gayret gösterdi. Projeler yürüttü, anketler yaptı, raporlar hazırladı. Üniversitelerde, okullarda, sendikalarda, sivil toplum kuruluşlarında eğitimler verdi. Halen Mobbing farkındalık ve Mobbing Temel Analiz Uzmanlık eğitimleri vermektedir. Radyo ve televizyon programlarına katıldı. Binlerce mağdura ulaştı, destek oldu.

-Haber İlginizi Çekebilir

Erzurum’da “Mobbing” Tüm Yönleriyle Ele Alındı

Mobbing ile Mücadele Derneğinin katkılarıyla; Erzurum Valiliği ve Atatürk Üniversitesi işbirliği ile yapılan “Mobbing Nedir, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir