Anasayfa / Arşiv / MOBBING İLE MÜCADALE DERNEĞİ

MOBBING İLE MÜCADALE DERNEĞİ

Mobbing(işyerinde psikolojik taciz) olgusu bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de yeterince bilinmeyen bir konudur. Dernek 15.2010 tarihinde bir grup duyarlı insanının bir araya gelmesi ile kurulmuştur.

Bu dernek mobbing ve bullying(okullar da öğrenciler arası psikolojik taciz) konusunda işlevsel olacaktır.Mobbing ile mücadele derneği,mobbing olgusuna bir temel insan hakları sorunu olarak bakmaktadır.Bir insanın çalışmak ve üretmek için gittiği işyerinde nedeni ne olursa olsun, aşağılanmasını, hakarete uğramasını, dışlanmasını, iftira edilmesini,yok yere suçlanmasını….ve sonuçta kötü damgası ile damgalanmasını kabul etmiyoruz etmeyeceğiz de.

İnsanların içinden birilerinin kendini güçlü görerek zayıf bulduğu diğer insanlara düşmanca davranmasını kabul etmiyoruz.Kurbana karşı devletin imkanlarını, müfettişlerini avukatlarını kullanarak saldırılmasını kabul edemeyiz.Bir holdingin veya devasa şirketin karşısında bir kişi nasıl durabilir.Orantısız bir güçle mağdur edilen insanların sağlık maliyetini yine bu ülke ödemektedir.Topyekun bir bilinçlendirme seferberliğine başlamamız kaçınılmazdır.

Bir mobbing vakasında zorba,mağdur ve seyirci hangisi olursa olsun acı çekmektedir.Normal olan hiçbir insanın vicdanı,başkasının eziyet çekmesinden hoşlanmaz.Ancak ne yazıkki her inançtan,her kültürden insanlarda zorbalık yapabilmektedir.Bunu kendisine meşru bir hak gibi görmektedir.Zorbalık bir yönetim tarzı haline getirilmektedir. Biz dernek olarak yalnız bırakılan ve sürekli saldırıya maruz kalan kurbanların yanında yer alırken, zorbalarında tedavi edilmelerini tavsiye ediyoruz.

Derneğimiz kurulalı bir yıl olmasına rağmen en popüler derneklerden biri oldu.İşyerinde psikolojik taciz konusunda  eğitim,seminer,panel ve sempozyumlar düzenleyerek farkındalık kazandırmaya çalışmaktadır.

Bu portal Türkiye’nin mobbing konusunda buluştuğu portal olacaktır.Bizimle çalışmak isteyenlere duyurulur.

Mobbing ile mücadele derneği yönetim kurulu adına Hüseyin GÜN(başkan)

Hakkında Hüseyin GÜN

Hüseyin GÜN
Kurucu Genel Başkan (1960-2017) 1960 Yılında Kahramanmaraş Göksun’da doğdu Dokuz Eylül Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme bölümünden 1986 yılında mezun oldu. Memuriyet hayatına Yem Sanayi Türk A.Ş. de Personel Şefi olarak başladı. Yem Sanayi Türk A.Ş. nin Özelleştirilmesi nedeniyle Devlet Hava Meydanları İşletmesine geçti. DHMİ Nöbetçi Hava Limanı Müdürü, Personel Daire Başkan Yardımcısı, Personel Daire Başkanı, Eğitim ve Sosyal İşler Daire Başkanı görevlerinde bulundu. 2010 Yılında bir grup gönüllü ile birlikte Mobbing ile Mücadele Derneğini kurdu. 2010-2017 yılları arasında Derneğin Genel Başkanı olarak binlerce mobbing mağduruna destek oldu. Hüseyin GÜN 4 Şubat 2017 tarihinde geçirdiği Kalp Krizi sonucu vefat etti.

-Haber İlginizi Çekebilir

Kanuna Aykırı Sözleşme Hükümleri Geçersizdir

Bir çalışanın işe girerken imzalayacağı sözleşmede “işyerinden ayrılması durumunda tazminat ödenmeyecek” yönünde bir hüküm bulunabilir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir