Anasayfa / Arşiv / Milli Eğitim Bakanı Avcı’ya “mobbing” soruları

Milli Eğitim Bakanı Avcı’ya “mobbing” soruları

MHP Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Alim Işık, Gazi Üniversitesi’nde personele yapılan mobbing iddialarıyla ilgili soru önergesini TBMM Başkanlığı’na sundu.

Işık, Milli Eğitim Bakanı Naci Avcı’nın yanıtlamasını istediği sorular şunlar: “Gazi Üniversitesi Rektörlüğü hakkında YÖK tarafından açılan soruşturma devam ederken ve bu kapsamda personelin yaptığı mobbing müracaatları değerlendirilirken veri kaybına da yol açan sistem arızasının sebepleri nelerdir?

Anılan sistem arızasına yol açan sebepleri ortaya çıkartmak için mobbing mağduru üniversite personelinin ifadelerine de başvurularak teknik ve idari açıdan kapsamlı bir YÖK soruşturması açılması düşünülmekte midir?

Mobbing mağduru personelin haklarının korunması ve hukuki açıdan bir mağduriyetin yaşanmaması için geçmişe ait bilgi ve belge kayıplarının önlenmesi amacıyla nasıl bir önlem alınmış ya da alınmaktadır?

2014 Kasım ayında fakülte dekanlıklarına gönderilen rektörlük yazısında belirtildiği üzere resmi yazışma ve belgelerin bundan sonra e-posta üzerinden gönderilmemesinin gerektiği bu bağlamda nasıl değerlendirilebilir? Üniversite yöneticileri hakkında mobbing araştırması yapan derneklerin üniversite personeliyle yaptıkları haberleşme gönderilerinin üniversite e-posta ana merkezinden engellendiği doğru mu?

Bazı personel hakkında gazetelerde kasıtlı haberler çıkartılarak bunların hedef gösterildiği ve ilgili mahkemelerden istendiği halde dosyalarının mahkemelere gönderilmediği iddiaları doğru mu?”

Hakkında mobbing

-Haber İlginizi Çekebilir

İş yaşamı bizi öldürüyor mu?

Cecilia Barría BBC News Mundo ABD’deki Stanford Üniversitesi’nin İşletme Bölümü’nden Profesör Jeffrey Pfeffer, “iş yaşamı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir