Anasayfa / Arşiv / izmir Katip Çelebi Üniversitesinde mobbing Paneli

izmir Katip Çelebi Üniversitesinde mobbing Paneli

İKÇÜKAM’ ın İlk Panelinde MOBBİNG Tartışıldı

“Mobbing Milli Bir İsraftır”

Türkiye’de toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin kaynaklarının araştırılması ve çözüm yollarının geliştirilmesine hizmet edecek araştırmaların yapılmasına akademik katkı sunmak üzere faaliyete geçen İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi gerçekleştirdiği ilk panelinde mobbingi ele aldı.

Türkiye MobbingDer iş birliği ile  ’Mobbing (Psikolojik Taciz) Milli Bir İsraftır Farkında Mısınız? başlığıyla yapılan panelde, gündemin üst sıralarında yer alan şiddet ve psikolojik taciz olarak bilinen mobbing hakkında farkındalığı arttırmaya yönelik  bilgilenme yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Çiğli Belediyesi’nden gelen temsilcilerin yanında İzmir üniversitelerinden gelen akademisyenler ile KADEM, KADER, İZGİDER, BM Kadın Dostu Kentler Koordinatörlüğü, Düş Evim Derneği gibi çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yer aldığı panele öğrencilerin de ilgisi yoğundu.

Açılış konuşmasını yapan İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Galip Akhan, mobbingin kabul edilemez olduğunu ve kuruluşların bu doğrultuda çalışmalar yapması gerektiğini dile getirdi.

İKÇÜKAM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Elif Deniz ise konuşmasında şiddetin bir insanlık suçu olduğu vurgusunu yaptı ve merkez olarak en temel hedeflerinin bu konularda bilinçlendirme çalışmaları olduğunu belirtti. Mobbingle mücadelenin psikolojik boyutu hususunda Yrd. Doç. Dr. Elif Deniz’in ‘Her aileye bir psikolog’ önerisi katılımcılardan büyük destek topladı.

Panelistler Hüseyin Gün, Sefa Bulut ve Durdu Güneş katılımcıların sorularını yanıtladı ve dernek faaliyetlerinden bahsetti.

İKÇÜ Tiyatro Topluluğunun sergilediği, mobbing ile ilgili gerçek bir olaydan esinlenerek hazırlanan mini tiyatro oyunu büyük beğeni topladı.

Gösterilen yoğun katılımdan dolayı tüm katılımcılara teşekkür eden Yrd. Doç. Dr. Elif Deniz, paneli, geçtiğimiz günlerde menfur bir şekilde aramızdan ayrılan  merhume Özgecan Arslan’a ithaf ettiklerini kaydetti.

Hakkında mobbing

-Haber İlginizi Çekebilir

İş yaşamı bizi öldürüyor mu?

Cecilia Barría BBC News Mundo ABD’deki Stanford Üniversitesi’nin İşletme Bölümü’nden Profesör Jeffrey Pfeffer, “iş yaşamı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir