Anasayfa / Arşiv / Hüseyin Gün, Erzurum’da Mobbing gerçeğini açıkladı

Hüseyin Gün, Erzurum’da Mobbing gerçeğini açıkladı

Hüseyin Gün, Erzurum’da Mobbing gerçeğini açıkladı

15 Mayıs 2014 Perşembe , 20:31
0 Yorum

Mobbing ile Mücadele Derneği Başkanı Hüseyin Gün, Radyo Üniversite’de yayınlanan ‘Farkındayım’ programına katılarak son zamanlarda ismini sıkça duyduğumuz mobbing hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

Erzurum Gündem-Mobbing ile Mücadele Derneği Başkanı Hüseyin Gün, Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Uygulamaları dersi kapsamında Mehmet Yılmaz’ın hazırlayıp sunduğu ‘Farkındayım’ programına canlı telefon bağlantısıyla katılarak gerek kamuda ve özel sektörde çok sık rastlanılan ve yıkıcı etkilere sahip olan mobbing ile ilgili soruları cevaplandırdı.
Türkiye’de Mobbing İle Mücadele Derneği’nin kuruluş tarihinden itibaren çok yoğun çalıştıklarını ifade eden Mobbingi ile Mücadele Derneği Başkanı Hüseyin Gün, “Erzurum temsilcimiz Jale Hülya Alcan ve ekibine başarılar diliyorum. En başarılı temsilciliklerimizden birisi Erzurum’da bizim. İlk temsilciliğimiz hemen hemen Erzurum’da kurulmuştu. Mobbingi ile Mücadele Derneği’nin genel merkezi Ankara’dadır.Türkiye genelinde İstanbul, Erzurum, Ankara, Kayseri, Antalya, Mersin, Kütahya ve bir çok şehirde temsilciliklerimiz bulunuyor. Derneğimiz tarafından yapılan hizmet doğrudan doğruya mağdurların mağduriyetlerini gidermeye yöneliktir.Mağdurları bilgilendirme ve onları yönlendirme ve mobbing sürecinden en az yara ile kurtulmalarını sağlıyoruz” dedi.

Yapılan anketler sonucunda Türkiye’de yüzde 85 oranında sağlık çalışanının mobbinge maruz kaldığını ifade eden Hüseyin Gün, ”Mobbinge uğrayan meslek kuruluşlarının başında sağlık çalışanları, ikinci sırayı eğitim sektörü, özellikle milli eğitime bağlı okullarda çalışan öğretmenlerden şikayet geliyor.Üçüncü sırada üniversiteler özellikle öğretime elemanlarından şikayet geliyor. Dördüncü sırada finans sektörü ve diğer beşinde sırada ise üniformalılar tarafından çokca bizlere müracaat var.” Diye konuştu.

Dernek olarak çok yoğun ve aktif çalıştıklarını ifade eden Mobbing ile Mücadele Derneği Başkanı Hüseyin Gün, “Mobbinge uğrayan mağdurlar bize http://mobbing.org.tr/tr/ adresine girip ana sayfanın sağ üst tarfında ‘Mağdur Başvuru Formunu doldurarak bize ulaşabilirler.” diye konuştu.

http://www.erzurumgundem.com/huseyin-gun-erzurum-da-mobbing-gercegini-acikladi/HaberDetay/4615

Hakkında mobbing

-Haber İlginizi Çekebilir

İş yaşamı bizi öldürüyor mu?

Cecilia Barría BBC News Mundo ABD’deki Stanford Üniversitesi’nin İşletme Bölümü’nden Profesör Jeffrey Pfeffer, “iş yaşamı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir