Anasayfa / Arşiv / Mobbing Uzmanı ÇAĞLAR ÇABUK

Mobbing Uzmanı ÇAĞLAR ÇABUK

Çağlar ÇABUK, Mobbing Eğitim ve Destek Merkezi kurucusu. Sıfıra Sıfır Elde Var Mobbing (Elma Yayınları Mart 2010) kitabının yazarı. TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği komisyonunun alt komisyonu olarak kurulan psikolojik taciz(mobbing) ve çözüm önerileri raporuna katkı vermiş bir uzman. 

Halen bir sivil toplum projesi olan TBMM ortak çalışma Gruplarının profesyonel moderatörlüğünü yürütmektedir. Mobbing konusunda şirketlere danışmanlık yapıyor. Mobbing konusunda eğitimler veriyor vakıa analizi yapıyor. Daha önce 5 Ekim 2012 tarihinde kendisi ve ekibi tarafından yapılan Türkiye’de mobing başlıklı bir panel ve anket araştırmasının basın açıklanmasına ilişkin etkinliğe beni de davet etmesiyle tanıştık. Anket sonuçları Türk özel sektörü için çok önemliydi.

Çağlar ÇABUK, mobbing ile mücadelede azimli bir isim. Deneyimli, yaşam koçluğunu, İK uzmanlığını ve Mobing(bilerek tek b ile yazdım çünkü Çağlar hanım mobbing yerine mobing yazıyor) konusundaki uzmanlık bilgisini birleştirmiş bir insan. Özel sektörün mutfağında yetişmiş. Çıraklığını yaptığı mesleğinin uzmanlığını yapıyor şimdi.

Türkiye’de mobbing konusunda çözüm olsun istiyor. Girişimci ruhlu. İK uzman, Profesyonel bir yaşam koçu. Çağlar hanım ciddi, dürüst ve saygın bir insan. Mobbing mağdurlarına yardım etmek için can atan bir insan. Çağlar ÇABUK, Türkiye’de mobbing denilince akla gelen isimlerden biri.

Bu gün(18.10.2012)  Peryön’ün bir etkinliği için Ankara’ya gelmişti. Daha önceden planlanmış olan bir görüşme yaptık. OTDÜ de buluştuk. Mobbing ve Türkiye’yi konuştuk. Çağlar hanımı dinlerken dolu dolu bir insan olduğunu anlıyorsunuz.

Çağlar ÇABUK ve ekibi tarafından İstanbul’da Taksimde bir otelde düzenlenen etkinliğe, Temsilcimiz Av.Aslı ÇOKGÜLER IŞIKAL ve yardımcıları ile üyelerimizde katıldı. Kocaeli Temsilcimiz Nilgün KÖKEN de aramızdaydı. Çağlar Hanımın Basında Yer almaya başladığı günlerde Adana’dan bir arkadaşım bir gün Çağlar ÇABUK ile tanışırsın demişti, Çünkü güç birliği oluşturmanız gerekiyor demişti, hakikaten tanıştık. Bizde güç birliği oluşturacağız.
Başarılar diliyoruz arkadaşımıza.

 Hüseyin GÜN

Hakkında mobbing

-Haber İlginizi Çekebilir

Kanuna Aykırı Sözleşme Hükümleri Geçersizdir

Bir çalışanın işe girerken imzalayacağı sözleşmede “işyerinden ayrılması durumunda tazminat ödenmeyecek” yönünde bir hüküm bulunabilir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir