Anasayfa / Arşiv / GAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDE MOBBİNG DAVASI

GAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDE MOBBİNG DAVASI

Gazi Üniversitesi’nde MOBBİNG davası
 http://www.halkinhabercisi.com/gazi-universitesinde-mobbing-davasi

Gazi Üniversitesi’nde MOBBİNG davası
30 Ocak 2014 16:30

Hakkında YÖK Başkanlığı tarafından öğretim üyelerine mobbing (psikolojik taciz) yaptığı gerekçesiyle inceleme başlatılan Büyükberber, göreve geldiğinde yaptırım gücü olmayan ve tek bir dosyayı ceza ile sonuçlandıramayan, göstermelik bir “mobbing ofisi” açmıştı.

 

H&H ÖZEL

 

Gazi Üniversitesi öğretim elemanlarından Tahir ÇALGÜNER’in üç idareci akademisyen için 2010 yılında asliye hukuk mahkemesine açtığı tazminat davası, Yargıtay 4. hukuk dairesinin içtihat kararı gereği, “kamu görevlilerine açılacak tazminat davaları için idare mahkemesi görevlidir” hükmüne dayalı olarak dosyanın esastan incelemesi yapılmadan idare mahkemesine gönderilmişti.Çalgüner aynı zamanda Gazi üniversitesi rektörlüğüne de 2010-2O13 yılları arasında maruz kaldığı mobbingten dolayı başvurmuş ve bir sonuç alamamıştı. Mobbing davası, idare mahkemesinde halen devam etmekteyken, Çalgüner bu seferde 2014 yılında kendisi hakkında, “muğlak” ve inceleme yapılmadan açılan iddialarla, Gazi rektörü tarafından yeni soruşturmalara maruz kaldığı gerekçesiyle savcılığa “Rektör” hakkında suç duyurusunda bulundu ve tüm belge ve yazışmalara savcılık tarafından el konmasını istedi.

 

Çalgüner, basına da yansıyan haberlerde, Gazi Üniversitesi-Gökçek ortak “Ankara ulaşım planı 2038″çalışmasına yönelik eleştirel teknik açıklamalarda bulunmaktayken, yazı ve görüşlerinin yer aldığı internet sitelerinin erişimine üniversite yönetimi tarafından engelleme getirilmişti.Bu yeni soruşturma dalgasının da “idari mobbing”, acaba “akademik mobbinge” mi dönüştü sorusunun, üniversite içinde tartışmalara yol açtığı da gelen haberler arasında.

 

Hakkında mobbing

-Haber İlginizi Çekebilir

İş yaşamı bizi öldürüyor mu?

Cecilia Barría BBC News Mundo ABD’deki Stanford Üniversitesi’nin İşletme Bölümü’nden Profesör Jeffrey Pfeffer, “iş yaşamı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir